The Central Baltic Programme 2014-2020 finances result orientated cross-border cooperation projects in Estonia, Finland (incl Åland), Latvia and Sweden

Accessibility day / Suvine ligipääsetavuse päev (in Estonian)

Time: 14 August, 2021
Place: Pärnu
14. augustil toimub Pärnus suvine ligipääsetavuse päev 

kell 12–16 on Pärnu Rannahotelli hoovis kõigile avatud PANE OMA MEELED PROOVILE ala kuue erineva meelepunktiga. Lisaks ratastooliga takistusrajale ja nägemispuudega punktile saab aimu kuulmispuudega erivajadustest, proovida juhtkoeraga kõndimist ning teha tutvust reuma ja peenmotoorikaga seonduvaga. Eraldi on LASTEALA, kus lapsed saavad värvida reljeefsete joontega pilte ja meisterdada. Igas tegevuspunktis on juhendamas erivajadusega juhendaja.
kell 12.30, 14.30* ja 16.00 toimuvad Pärnu rannaniidu matkarajal giidiga MEELTERETKED. Keskkonnaamet tutvustab „Nature Access to All“ projekti raames välja töötatud uut mättakujulist meeltekohvrit – õppevahendit, millega saab loodusega tutvuda erinevate meelte kaudu. Retked kestavad tund aega ja algavad Rannahotelli tagant. Retkele saab end kirja panna kohapeal.
*kell 14.30 retk on koos viipekeele tõlkega.
kell 12–14 toimub eelregistreerimisega SEMINAR, mis annab lühikese ülevaate ligipääsetavuse projekti „Nature Access to All“ raames ellu viidud tegevustest ning heidab pilgu tulevikku, kuidas saab Eestis teha loodusobjekte erivajadusega inimestele rohkem ligipääsetavaks. Paneeldiskusioonis vaatavad tulevikku EASi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Keskkonnaameti ja puuetega inimeste esindajad. Modereerib Meelis Joost.
Seminarile saab registreeruda kuni 9. augustini www.cutt.ly/fmHalXP

Läbi päeva on kohapeal eksponeeritud spetsiaalne näitusstend, mis tutvustab projekti raames Lääne-Eestis ligipääsetavaks muudetud loodusobjekte.

Üritus on tasuta.
Vaata ka: ligipääsetavad loodusrajad www.looduseleligi.ee
14. august on Eesti looduse päev ja selleks, et saaksime looduse hüvesid kõik nautida, pöörame sel aastal eraldi tähelepanu ligipääsetavusele!

Lisainfo Facebookis: www.facebook.com/events/214303593913339